Skip to main content
Avrupa Komisyonu Kıbrıs Temsilciliği

Yayınlarımız

AB kurumları ve özellikle Komisyon, AB'nin faaliyetleri ve politikaları hakkında büyük miktarda bilgi üretir ve bu bilgi Yayınlar Bürosu'ndan ücretsiz olarak edinilebilir.

Avrupa Birliği Resmi Gazetesi günlük olarak 22 dilde (İrlanda dili gerektiğinde 23 dilde) yayınlanır ve bu yayıncılık dünyasında benzersiz bir olgudur.

Öğrenme köşesinde, AB'yi eğlenceli bir şekilde keşfetmenize yardımcı olacak oyunlar, yarışmalar ve etkinlik kitapları bulabilirsiniz. Ders planı fikirleri bulmanın yanı sıra, AB'deki diğer okullar ve öğretmenlerle ağ oluşturma fırsatlarını da keşfedebilirsiniz.

Yayınlar Bürosu, Avrupa Birliği'nin faaliyetleri ve politikaları hakkında kağıt üzerinde basılı ve elektronik olarak  başka başlıklar da yayınlar.

AB Yayınları web sitesi, Avrupa Birliği kurumları, ajansları ve diğer kuruluşlarının 1952'den bu yana yayınlandıkları yayınlarına tek erişim noktanızdır.

AB Yayınlarında yayınları ücretsiz olarak PDF formatında indirebilirsiniz.

Yayınlar Bürosu ayrıca aşağıdakiler hakkında bilgiye ücretsiz erişim sağlayan bir dizi çevrimiçi hizmet de sunar:

AB Hukuku (EUR-Lex),

AB kamu alımları (TED),

AB araştırma ve geli̇şti̇rme (CORDIS).

Seçili yayınlarımızdan bazıları

EU and Me
Herhangi bir AB ülkesinin vatandaşıysanız, aynı zamanda bir Avrupa vatandaşısınız. Peki bu pratikte ne anlama geliyor? Avrupa Birliği sizin için şimdiye kadar ne yaptı? Her şeyden önce hepimiz barış içinde yaşıyoruz ki bu başlı başına büyük bir başarı, ama Avrupa'nın bizim için yaptığı tek şey bu...
Let's Explore Europe
Bize katılın ve Avrupa'yı birlikte keşfedelim! Zaman ve mekan olarak maceralı bir yolculuk olacak ve birçok ilginç şey öğreneceksiniz.