Skip to main content
European Commission Representation in Cyprus
Gazete makalesi10 Ocak 2023Representation in Cyprus

EIT kampüsünün lansmanı: daha iyi bir girişimci eğitim için

Today, the European Institute of Innovation & Technology (EIT) launches 'EIT Campus', a new initiative to ease access to its broad offer of education and training blending innovation with entrepreneurship.

EIT Campus students

Yeni kapsamlı çevrimiçi platform aracılığıyla ilgilenen öğrenciler artık EIT ve dokuz Bilgi ve İnavasyon topluluğu (EIT KICS) tarafından sunulan zengin eğitim ve beceri geliştirme programlarına erişebiliyor. Platformda yer alan ilk kurslar iklim, gıda, sağlık ve hammadde  konularını ele alıyor ve daha yeşil ve daha müreffeh bir Avrupa için beceri geçişini destekliyor. Platforma, enerji, dijital, tarım, üretim, kentsel hareketlilik, kültür ve yaratıcılık gibi diğer temaları da kapsayacak şekilde daha fazla ders eklenecek.

Yeni kurslara ek olarak, EIT kampüsü altındaki eğitim faaliyetleri, aşağıda belirtilen gruplara değişik web sitelerine dağılmış hizmetler sunacak:

• Genç kızların yeşil ve dijital geçiş ile ilgili teknolojik ve girişimcilik becerileri geliştirmelerine yardımcı olan EIT Girls Go Go Circular Project aracılığıyla ortaöğretim öğrencilerine.

• İnovasyon, girişimcilik, yaratıcılık ve liderliğe odaklanan olağanüstü eğitim programlarına verilen bir kalite sertifikası olan EIT etiketi aracılığıyla üniversite öğrencilerine. Bu etiket altında, 200 üniversite ağı ile EIT,  halihazırda 4.500'den fazla mezunu olan 65 yüksek lisans ve doktora programını geliştirdi.

• EIT'nin üniversite derecesi olmayan kurs ve atölyeleri aracılığıyla profesyonel öğrencilere. Bugüne kadar, söz konusu EIT çevrimiçi eğitim faaliyetlere 100.000'den fazla öğrenci katıldı. Profesyonel öğrenciler ayrıca, yeni EIT Deep Tech Talent Girişimi, Derin Teknik Fields'de bir milyon yetenek ve Avrupa Battery Alliance Akademisi olmak üzere, tüm pil tedarik zincirinde 800.000 işçi AB Üye Devletleri ve Endüstri Ortakları ile birlikte çalışarak eğitmek ve beceri geliştirmek gibi hedeflenen beceri geliştirme programlarından yararlanabilecekler.

• İnovasyon ve girişimcilik öğretiminde fakülteleri desteklemek için EIT HEI Girişimi aracılığıyla yükseköğretim kurumlarına (HEI). Şu anda 290'dan fazla yüksek öğrenim kurumu ve 300 akademik olmayan kuruluş içeren 50 proje EIT HEI girişiminin bir parçasıdır. Sadece 2021'de projeler 9.900'den fazla öğrenci, akademik ve akademik olmayan personeli eğitti ve 310 girişimci ve büyüyen şirketi destekledi.

Okul programlarının çoğu ücretsiz, profesyonel kurs ve programlar ise ücretli yapılacak.

Kısa Bilgi

Avrupa İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü (EIT), Avrupa'nın yenilik yapma yeteneğini güçlendiren bağımsız bir AB birimidir. EIT Bilgi ve İnovasyon Toplulukları (EIT KIC'ler) adı verilen önde gelen şirketler, araştırma laboratuvarları ve yüksek öğrenim arasında dinamik, uzun vadeli Avrupa ortaklıklarının gelişimini destekliyor. Her KIC, iklim değişikliği ve sürdürülebilir enerjiden sağlıklı yaşam ve yiyeceklere kadar belirli bir küresel zorluğa çözüm bulmayı hedefliyor.

EIT kampüs girişimi, becerilerin gelişimiyle işgücü piyasası ihtiyaçlarını daha iyi bir şekilde eşleştirmeyi teşvik ederek planlanan Avrupa Beceri Yılı'na katkıda bulunuyor.

Daha fazla bilgi için

EIT kampüsünde bilgi formu

EIT'in basın açıklaması

 

Detaylar

Yayın tarihi
10 Ocak 2023
Yazar
Representation in Cyprus