Skip to main content
Avrupa Komisyonu Kıbrıs Temsilciliği
Günlük haberler9 Eylül 2022Representation in Cyprus1 min read

SOTEU 2022:Geçen yılda gerçekleşen eylemlere genel bakış

Komisyon, Başkan von der Leyen'in 14 Eylül 2022'de Strazburg'da gerçekleştirilecek olan Birliğin Durumu konuşması öncesinde, geçen yıl yapılan çalışmalar ve başarılara ilişkin genel bir rapor  yayınladı.

SOTEU 2022

Genel bakış, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik haksız saldırganlığına yanıt olarak AB'nin eylemlerini ve AB'nin Rus fosil yakıtlarına olan bağımlılığını azaltma çabalarını ve diğer siyasi önceliklerde kaydedilen ilerlemeyi anlatıyor. Yayın, Komisyon'un ekonomilerimizi ve toplumlarımızı daha yeşil, daha adil ve daha dijital hale getirmek, ekonomik, toplumsal ve sağlık krizlerine dayanabilir hale getirmek için kurtarma planımız NextGenerationEU ve RePowerEU aracılığıyla AB'nin direncini güçlendirme çabalarını vurguluyor. Ayrıca, AB'nin dünya sahnesindeki rolü üzerinde duruyor ve Avrupa'nın Geleceği Konferansı da dahil olmak üzere, Avrupa demokrasisinin temel direklerini güçlendirmek için alınan inisiyatiflere vurgu yapıyor.

Yayın, Eylül 2021'den bu yana önemli olayların ve gelişmeleri ile ilgili bir zaman çizelgesini Search for available translations of the preceding linkEN•••içeriyor.

2022 Birliğin Durumu adresiyle ilgili en son bilgilere ilgili web sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Detaylar

Yayın tarihi
9 Eylül 2022
Yazar
Representation in Cyprus