Skip to main content
European Commission logo
türkçe
European Commission Representation in Cyprus
Haber duyurusu18 Temmuz 2022Representation in Cyprus

KIBRIS TÜRK TOPLUMUNA YÖNELİK AB YARDIM PROGRAMI

Kıbrıs Türk Toplumuna Yönelik AB Burs Programı

Erasmus+: nearly €3.9 billion in 2022 for mobility and cooperation in education, training, youth and sport

Avrupa Komisyonu, College of Europe'da eğitim görmek üzere bir Kıbrıslı Türk’e burs verildiğini duyurmaktan mutluluk duyar.

Avrupa Komisyonu, Kasım 2021'de Kıbrıs Türk toplumuna yönelik AB Burs Programı kapsamında lisansüstü Avrupa çalışmaları için prestij sahibi College of Europe'da burs sağlayacağını duyurmuştu. Bu fırsat, Avrupa Komisyonu'nun Kıbrıslı Türklerin Avrupa çalışmaları konusunda uzmanlaşmış programlar sunan üst düzey bir eğitim kurumunda eğitim görmelerini sağlayarak Kıbrıs'ta kapsamlı çözüm yolundaki desteklerine ilave bir destek olarak sunulmuştu.

College of Europe, eğitim verdiği profesyonelleri ülkelerinin AB'ye entegrasyonu konusunda çalışmaya hazırlamakla tanınan dikkate değer bir eğitim kurumudur. College of Europe'da okuyan Kıbrıslı Türklerin Kıbrıs'ta kapsamlı çözüme ve AB'ye tam entegrasyonuna giden yolda katkı sağlamasını umuyoruz. Bu konu, Kıbrıs'ın mevcut durumunda her zamankinden daha önemlidir.

Avrupa Komisyonu, Kıbrıs Türk toplumuna yönelik AB Burs Programı kapsamında College of Europe'da eğitim bursu vermeye devam edecektir. Komisyon, Kıbrıslı Türkleri bu eşsiz fırsatı keşfetmeye ve uygun aday sayısını mümkün olduğunca artırmak amacıyla önümüzdeki sonbaharda Kıbrıslı Türkler için sunulacak ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilecek olan özel hazırlık programına katılmaya teşvik etmektedir. 

Detaylar

Yayın tarihi
18 Temmuz 2022
Yazar
Representation in Cyprus